Bank Mleka Kobiecego w Łodzi – Instytut Centrum Zdrowia Matki Polki.

0
1234

11 kwietnia w Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki otwarto Bank Mleka Kobiecego. Od teraz wszystkie matki, którym brakuje pokarmu będą miały możliwość korzystania z pokarmu innych szlachetnych matek.

Uroczystość otwarcia Banku odbyła się w towarzystwie wielu ordynatorów i pracowników oddziałów neonatologicznych z regionu łódzkiego.

Bank Mleka Kobiecego otwarty w Matce Polce będzie działał pod patronatem Fundacji Bank Mleka Kobiecego, która wspiera działania tej i podobnych instytucji w całej Polsce.

W dniu otwarcia prezes Fundacji dr Aleksandra Wesołowska poprowadziła prelekcję na temat wykorzystania pasteryzowanego mleka kobiecego na oddziałach intensywnej terapii noworodków.

Przy okazji otwarcia Banku Mleka Kobiecego  w tym znanym w całej Polsce Instytucie warto również wspomnieć nazwisko dr Bogumiły Pęc, która już wiele la temu zainicjowała stworzenie w ICZMP pierwszego w Polsce laktarium. Dopiero w późniejszych latach zaczęto tworzyć Banki Mleka Kobiecego w naszym kraju.

Zobacz także: Body dla najmłodszych Łodzian – wybierz nadruk dla łódzkich maluszków!

Projekt stworzenia Banku Mleka w Centrum Zdrowia Matki Polki dofinansowano ze środków uzyskanych z Programu Polityki Zdrowotnej Ministerstwa Zdrowia.

Kto może skorzystać z usług Banku Mleka Kobiecego?

Każda kobieta, która z jakiegoś powodu nie może karmić dziecka własnym mlekiem może skorzystać z Banku Mleka. Mleko kobiece ma mnóstwo prozdrowotnych właściwości i jest zdecydowanie najlepszym możliwym pokarmem dla dziecka. Istnieją liczne badania, które potwierdzają korzystne działanie mleka matki na rozwój dziecka. U dzieci karmionych piersią znacznie rzadziej występują problemy z odpornością, układem pokarmowym, czy rozwojem psychofizycznym.

W przypadku, gdy matka nie może karmić dziecka swoim pokarmem rekomendowane jest, by skorzystała z Banku Mleka Kobiecego.

Skąd pozyskiwane jest mleko do Banków Mleka? 

Mleko w instytucjach takich jak ta, która powstała w Matce Polce jest gromadzone dzięki uprzejmości kobiet, które mają zbyt wiele pokarmu i chcą się nim podzielić. Mleko oddawane jest dobrowolnie i bezpłatnie, bezpłatnie można również pobrać je z Banku.

Zdjęcie: Źródło

Nie wiesz jak ruszyć z biznesem? Dowiedz się TUTAJ

Jesteś z Katowic? Koniecznie odwiedź f7katowice.pl
Jesteś z Krakowa? Koniecznie odwiedź f7krakow
Jesteś z Gdańska? Koniecznie odwiedź f7gdansk.pl
Jesteś z Poznania? Koniecznie odwiedź f7poznan.pl
Jesteś z Wrocławia? Koniecznie odwiedź f7wroclaw.pl
Jesteś z Warszawy? Koniecznie odwiedź f7warszawa.pl
Interesują Cię wszystkie miasta? Koniecznie odwiedź f7city.pl