FERIE WOJEWÓDZTWA ŁÓDZKIEGO! 11-24.02.2019 r. – Jak je spędzić w Łodzi?

0
732

W poniedziałek wszystkie dzieci i młodzież uczęszczająca do szkół w województwie łódzkim rozpoczęli swoje długo wyczekiwane ferie zimowe. Zapewne niektórzy wybrali się na zimowiska w góry lub do innych atrakcyjnych turystycznie miejsc. Co z tymi, którzy na ferie zimowe pozostali jednak w Łodzi? Jak można spędzić ciekawie ferie w Łodzi ?

Jako dziecko uwielbiałam ferie za możliwość robienia czegoś więcej niż tylko odrabiania lekcji, ten czas wolny można naprawdę ciekawie wykorzystać.

W Łodzi pojawia się dla uczniów wiele alternatyw dla wypadu na narty, bo nie każdego przecież stać na spędzenie ferii poza domem rodzinnym. Jak zatem nie nudzić się w Łodzi podczas tegorocznych ferii? Zobaczcie sami. Miasto przygotowało wiele atrakcji.

Przez całe dwa tygodnie ferii dzieci mogą uczęszczać na zajęcia dodatkowe, które będą przez ten czas organizowane aż w 46 szkołach lub placówkach oświatowych. W godzinach od 7.00 do 17.00 dzieci będą miały zapewnioną opiekę i będą mogły angażować się w różne ciekawe gry i zabawy.

Poza tym wiele ośrodków kultury przygotowało dla dzieci interesujące programy zajęć.

Poniższe odnośniki przedstawiają wszystkie wydarzenia kulturalne organizowane w ramach ferii zimowych w Łodzi.

FERIE Z KULTURĄ

OFERTA MAKiS i ŁÓDZKICH KLUBÓW SPORTOWYCH

PALMIARNIA OGRODU BOTANICZNEGO

CENTRUM KULTURY MŁODYCH

INNE

Ponadto nie zapominajmy o walorach turystycznych województwa łódzkiego.

Zawsze można wybrać się na wycieczkę do kultowych miast w województwie łódzkim. Jednym z nich niewątpliwie jest miasto Łowicz, który stał się ikoną folkloru w całym kraju.

Zwiedzając Łowicz nie zapomnijcie odwiedzić również położonych niedaleko miejscowości – Arkadii oraz Nieborowa – znajduje się tam przepiękne Muzeum i ogrody pałacu należącego niegdyś do dynastii Radziwiłłów. Okolice miasta Łowicza są niezwykle atrakcyjne turystycznie, ale o tym napiszemy w oddzielnym artykule na naszej stronie F7CITY.

Kolejnym pomysłem na miłe spędzenie ferii może być rodzinny wypad na basen termalny, który znajduje się w Uniejowie – jest to miasto położone bardzo blisko Łodzi, Uniejów słynie również z Zamku Arcybiskupów Gnieźnieńskich, który wybudowano w XIV wieku.

A może by tak w ogóle wycieczka szlakiem zamków w województwie łódzkim? Polecamy także Zamek w Łęczycy – został on zbudowany przez króla, który zastał Polskę drewnianą, a zostawił murowaną. Piękne zamki znajdują się również w Inowłodzu, Drzewicy, Bolesławcu, Piotrkowie Trybunalskim, Pabianicach czy Wieluniu.

Zobacz także: Z okazji 90-tych urodzin. Rok 2019 ogłoszony rokiem Beksińskiego!

Dla sympatyków nart powstała w Bełchatowie Góra Kamieńsk, która zimą zamienia się w stok narciarski. Jest ona położona dużo bliżej niż prawdziwe góralskie stoki, a idealnie sprawdza się, gdy chcemy spontanicznie wybrać się na narty. Przy okazji omawiania sportów zimowych nie zapomnijmy wspomnieć o położonym w Łodzi torze saneczkowym, który zlokalizowany jest przy ulicy Starorudzkiej.

Jeżeli zatem myśleliście, że w Łodzi nie ma nic ciekawego, by spędzić ferie, to niestety byliście w błędzie. Łódź jest pełna arcyciekawych zakamarków i wystarczą tylko chęci, by z wolnego czasu zrobić wspaniałą przygodę! Do dzieła. Pozostało jeszcze dużo czasu! Nie siedźcie w telefonach! Doświadczajcie rzeczywistości!


Zdjęcie:Góra Rudzka – tor saneczkowy Źródło 

Zdjęcie: Uniejów – Termy Źródło

Zdjęcie: Łowicz – Bazylika Źródło

Nie wiesz jak ruszyć z biznesem? Dowiedz się TUTAJ

Jesteś z Katowic? Koniecznie odwiedź f7katowice.pl
Jesteś z Krakowa? Koniecznie odwiedź f7krakow
Jesteś z Gdańska? Koniecznie odwiedź f7gdansk.pl
Jesteś z Poznania? Koniecznie odwiedź f7poznan.pl
Jesteś z Wrocławia? Koniecznie odwiedź f7wroclaw.pl
Jesteś z Warszawy? Koniecznie odwiedź f7warszawa.pl
Interesują Cię wszystkie miasta? Koniecznie odwiedź f7city.pl.