Innowacyjna Łódź – Centrum Badań nad Sztuczną Inteligencją

0
714

Przy Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego powstało innowacyjne Centrum Badań nad Sztuczną Inteligencją (AI) i Cyberkomunikacją

Szefem Centrum został dr Artur Modliński, który jest przekonany o sukcesie tej ogromnej inwestycji. Jak sam wspomina dzięki nowo powstałemu Centrum Badań AI studenci będą mieli możliwość zdobycia wiedzy z zakresu nowoczesnego zarządzania w biznesie.

Komputerowe boty znajdują dziś wykorzystanie w wielu firmach, które trudnią się w rozwiązywaniu różnego rodzaju problemów swoich klientów. W ostatnich latach są one również coraz częściej wykorzystywane do tworzenia strategii marketingowych w wielu firmach.

Okazuje się, że sztuczna inteligencja ma coraz większy udział w polityce i dzisiejszej ekonomii.

Istnieją  już czaty, na których można porozmawiać z komputerowym botem, wykorzystywane jest to do obsługi wielu klientów, co redukuje etaty i zmniejsza wydatki firm.

Zobacz także: Dobre wieści – coraz częściej wybieramy ekologiczne rozwiązania!

Tak dynamiczny wzrost zainteresowania sztuczną inteligencją (AI) oznacza, że boty mogą niemalże w 100% zastępować ludzi i podejmować kluczowe decyzje, również te biznesowe. Sztuczna inteligencja jest coraz częściej wykorzystywana w social mediach, polityce oraz biznesie.

W związku z tym, iż wykorzystanie AI staje się naszym „chlebem powszednim” mogą pojawiać się pewne wątpliwości związane z wieloma treściami dostępnymi w internecie. Aktywność niektórych botów może mieć swoje dobre i złe strony. Oprócz szeregu korzyści płynących z wykorzystania AI istnieją także pewne jej mankamenty.

Działanie botów może powodować bardzo szybkie rozprzestrzenianie się fałszywych informacji w internecie, co może nieść za sobą wiele negatywnych skutków w społeczeństwie. Sztuczna Inteligencja jest zatem nie lada wyzwaniem dla wielu firm i polityków, co sprawia, że zaczynają powstawać centra badające sztuczną inteligencję i jej ogólny wpływ na społeczeństwo, biznes, ekonomię etc., jednym z nich jest właśnie Łódzkie Centrum Badań nad Sztuczną Inteligencją i Cyberkomunikacją.

Zdjęcie: Źródło
Nie wiesz jak ruszyć z biznesem? Dowiedz się TUTAJ
Jesteś z Katowic? Koniecznie odwiedź f7katowice.pl
Jesteś z Krakowa? Koniecznie odwiedź f7krakow
Jesteś z Gdańska? Koniecznie odwiedź f7gdansk.pl
Jesteś z Poznania? Koniecznie odwiedź f7poznan.pl
Jesteś z Wrocławia? Koniecznie odwiedź f7wroclaw.pl
Jesteś z Warszawy? Koniecznie odwiedź f7warszawa.pl
Interesują Cię wszystkie miasta? Koniecznie odwiedź f7city.pl.