JAK TO WIDZISZ? Jeszcze tylko dziś możecie odwiedzić wystawę w Muzeum Pałac Herbsta!

0
859

W Muzeum Pałac Herbsta przy ulicy Przędzalnianej 72 do dziś (31.03.2019 r.) możecie zobaczyć wystawę zatytułowaną “Jak to widzisz”?

Wystawa Jak To Widzisz? to splot punktów widzenia dziesiątek kuratorów. Ich zadaniem było zestawienie ze sobą dzieł z kolekcji Muzeum Pałac Herbsta. Czy się udało? Warto ocenić samemu.

Sama nazwa wystawy sugeruje, że każdy ma inne spojrzenie na sztukę. Każdy odpowie na pytanie “Jak to widzisz?” inaczej. Najczęściej przedstawiamy swój punkt widzenia odnosząc się do własnych przeżyć, zdobytej wiedzy czy emocji, a dopiero konfrontacja z innym spojrzeniem na ten sam problem, czy interpretację sztuki może otwierać oczy i poszerzać horyzonty.

Zobacz także: Mural Owsiaka na osiedlu studenckim w Łodzi!

Zanim zrealizowano wystawę w Jak to Widzisz? , przeprowadzono plebiscyt , w którym każdy mógł wytypować pięć, w swoim odczuciu najlepszych obrazów z całej kolekcji Muzeum Pałac Herbsta. Ostatecznie wyodrębniono czterdzieści obrazów, które typowano najczęściej. Tę szczęśliwą czterdziestkę można teraz oglądać w specjalnie przygotowanej galerii Muzeum.

Ci, którzy jeszcze nie mieli okazji zobaczyć zbiorów mają czas do dziś, do godziny 17.00, zatem jeszcze nie wszystko stracone.

Warto spędzić tę piękną niedzielę w Pałacu Herbsta, zobaczyć nie tylko wystawę Jak To Widzisz?, lecz także pałac, salę balową, przepiękny ogród i  liczne eksponaty z XIX i początku XX wieku. Na pewno każdy z Was będzie miał inne przemyślenia po zwiedzeniu muzeum. My wczoraj usłyszeliśmy ciekawe przemyślenie dwóch turystek, jedna z nich wychodząc z muzeum powiedziała: ” Wcale mnie nie dziwi, że robotnicy zaczęli się buntować”. Cóż, jest w tym trochę racji… gdy widzimy salony ze złota w wielu fabrykanckich pałacach, w pełni wyposażone łazienki (XIX i XX wiek, większość ludzi w tym czasie miała do dyspozycji jedynie drewniane lub metalowe miednice) i jednocześnie zdajemy sobie sprawę, że w tym samym czasie mnóstwo ludzi umierało w biedzie – jak w takiej sytuacji człowiek miał się nie buntować? A Ty?Jak To Widzisz?

Nie wiesz jak ruszyć z biznesem? Dowiedz się TUTAJ

Jesteś z Katowic? Koniecznie odwiedź f7katowice.pl
Jesteś z Krakowa? Koniecznie odwiedź f7krakow
Jesteś z Gdańska? Koniecznie odwiedź f7gdansk.pl
Jesteś z Poznania? Koniecznie odwiedź f7poznan.pl
Jesteś z Wrocławia? Koniecznie odwiedź f7wroclaw.pl
Jesteś z Warszawy? Koniecznie odwiedź f7warszawa.pl
Interesują Cię wszystkie miasta? Koniecznie odwiedź f7city.pl