Jest Stajnia Jednorożców, więc musi być też Jednorożec! W centrum Łodzi stanie rzeźba Jednorożca!

0
1430
https://d-pt.ppstatic.pl/k/r/1/b1/e9/5bd833eb2174e_p.jpg?1540910347

Od 31 października 2015 roku działa w Łodzi największe centrum przesiadek tramwajowych. Ponieważ dach stacji mieni się tęczowymi kolorami Łodzianie nazwali ten przystanek Stajnią Jednorożców. Nazwa bardzo szybko zyskała sympatię mieszkańców i do dziś tak określany jest największy przystanek tramwajowy w centrum Łodzi.

W ramach budżetu obywatelskiego w Łodzi stanie rzeźba Jednorożca, która nawiązywać ma do wdzięcznej nazwy przystanku „Stajni Jednorożców”.

Rzeźbę wykonywał japoński młody artysta Tomohiro Inaba, który znany jest z tworzenia przepięknych rzeźb z żelaza. Pomimo swojego młodego wieku Inaba jest znanym i szanowanym na całym świecie artystą.

Tak nietuzinkowa rzeźba jak żelazny jednorożec na pewno uatrakcyjni ulicę Piotrkowską i któż to wie, być może będzie przynosiła naszemu miastu szczęście?

Zobacz także: 1983 – Pierwszy polski serial Netflixa

Rzeźba już dotarła do Polski, nim jednak  umieszczona zostanie w okolicach Stajni Jednorożców musi być odpowiednio umocowana. Pomnik chwilowo znajduje się w Gdańsku, lecz już niebawem dotrze do Łodzi.

 Jeszcze nie do końca wiadomo jak wysoki będzie cokół rzeźby, ale wstępnie Jednorożec ma być ustawiony na około 60 centymetrowym podwyższeniu.

Rzeźba jest warta 400 tysięcy złotych, a już niebawem na stałe zawita do Łodzi.

Któż by nie chciał pamiątkowego zdjęcia z niebanalną rzeźbą łódzko-japońskiego jednorożca? 🙂

Zdjęcie: Źródło
Zdjęcie: Źródło
Nie wiesz jak ruszyć z biznesem? Dowiedz się TUTAJ