Konkurs Art Mural Challenge rozstrzygnięty! Odsłonięto kolejny imponujący łódzki mural!

0
749

Od 10 października można podziwiać budynek przy ulicy Tramwajowej 17, na którym znajduje się zwycięskie graffiti. Konkurencja była naprawdę duża, ale zwycięzca mógł być tylko jeden.

Zwycięzcą konkursu został Marcin Czaja absolwent Malarstwa na krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. Autor grafiki w ubiegłym roku również wygrał konkurs o podobnej tematyce i jego praca zdobi do dziś Galerię Krakowską.

Nowo odsłonięty łódzki mural nawiązuje do wszystkiego, co kojarzyć się może z Łodzią. Praca Marcina Czai najbardziej spodobała się jury, ponieważ autor w nietuzinkowej grafice potrafił przedstawić zarówno historię i kulturę miasta.

Na ścianie przy ulicy Tramwajowej w komiksowej wersji zostały przedstawione różne postacie związane z historią Łodzi. Gdy się przyjrzymy to w prawym dolnym rogu budynku ujrzymy Artura Rubinsteina, który gra na fortepianie w pokoju o designie powiązanym z Łodzią. Z  jego pokoju możemy przejść wzrokiem do kolejnych wyodrębnionych przez autora pomieszczeń, w których widzimy wiele elementów łódzkiej kultury min. rekwizyty z filmu „Kingsajz”, elementy nawiązujące do popularnego przystanku „Stajni Jednorożców” i wiele innych.

Pomysłodawcą  i sponsorem konkursu była firma Profbud. Mural znajduje się na ścianie budynku, który położony jest w bezpośrednim sąsiedztwie nowo powstającego osiedla Primo. Za budowę tego osiedla odpowiada firma Profbud, dlatego pomysł na mural był strzałem w dziesiątkę, bo nie tylko zwiększyła się w ten sposób liczba łódzkich murali, ale również uatrakcyjniona została najbliższa okolica nowoczesnego osiedla.

Wręczenie nagrody w wysokości 10 000 zł  i odsłonięcie muralu odbyło się 10 października o godzinie 14.00, a całe wydarzenie poprowadził Krzysztof Jankowski JANKES – znany prezenter radia Eska.

Zdjęcie: źródło

Zdjęcie: źródło

Nie wiesz jak ruszyć z biznesem? My ci pomożemy! Kliknij TUTAJ

Zobacz także: Rowerowa Łódź