Marzysz o zwiedzeniu łódzkiego na rowerze? Od niedawna jest to możliwe!

0
823

Łódzki Rower Aglomeracyjny. Od listopada 2018 r. po niektórych częściach województwa łódzkiego można poruszać się wypożyczonym rowerem. Od teraz do zwiedzania najpiękniejszych miejsc województwa łódzkiego potrzeba tylko chęci, chwili wolnego czasu i zainstalowania w telefonie aplikacji umożliwiającej wypożyczenie publicznego roweru.

 

Od 6 listopada równocześnie w aż dziesięciu miastach województwa łódzkiego wystartował projekt „ rowerowe łódzkie”. System ten ma działać przez cały rok ( nawet w okresie zimy).

Głównym inicjatorem projektu jest samorząd województwa łódzkiego, ale dodatkowo pozyskano aż 11 partnerów.

Przeczytaj także: Każde miasto ma swoją historię – Łódź też!

Do projektu ‘Rowerowe łódzkie’  włączono następujące miasta: Koluszki, Kutno, Łask, Łowicz, Łódź, Pabianice, Sieradz, Skierniewice, Zduńską Wolę  i Zgierz.

Inwestycja ta, wynosząca blisko 23,9 mln zł jest współfinansowana z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa łódzkiego na lata 2014 – 2020 .

Koszty wypożyczenia roweru są bardzo korzystne. Konieczna jest jednorazowa opłata startowa w wysokości 20 zł, po takiej aktywacji konta można już korzystać z roweru. Pierwsze 20 minut jazdy nie kosztuje nic, po 20 minutach naliczona zostaje złotówka, druga rozpoczęta godzina to koszt 3 zł, a kolejne również 3 zł.

Te nowoczesne rowery nie podlegają pod dostępną w Łodzi sieć rowerów publicznych nextbike, dlatego by cieszyć się podróżowaniem po województwie łódzkim trzeba będzie założyć nowe konto na stronie internetowej łódzkiego roweru aglomeracyjnego.

Najciekawsze jest to, że wypożyczony w jednym mieście rower będzie można przewieźć pociągiem do innego miasta i cieszyć się rowerową wycieczką o wiele dłużej, a by oszczędzić pieniądze można oddać rower na najbliższej stacji i wypożyczyć kolejny, tak by opłata za wypożyczenie była jak najniższa.

Województwo łódzkie jest bardzo atrakcyjne turystycznie, a projekt ‘rowerowe łódzkie’  z pewnością zwiększa możliwości zwiedzenia wielu pięknych terenów tego regionu. Nie unikajmy zatem podróży (nawet tych najmniejszych), bo te kształcą, a jazda rowerem pozytywnie wpływa na nasze zdrowie!

 

Zdjęcie: źródło

Rowerowe Łódzkie – przetarg

🚴 „Rowerowe Łódzkie” 🚴 nabiera prędkości – właśnie ogłosiliśmy przetarg na dostawę, uruchomienie, zarządzanie oraz kompleksową eksploatację systemu samoobsługowych wypożyczalni rowerów publicznych. Otwarcie ofert 13 marca! Co znajdzie się w projekcie?▶️ 125 stacji rowerowych▶️ 15 parkingów rowerowych▶️ 1002 roweryŁódzka Kolej Aglomeracyjna będzie kręgosłupem tego systemu 👍#Łódź #Koluszki #Kutno #Łask #Łowicz #Pabianice #Sieradz #Skierniewice #ZduńskaWola #Zgierz

Publisert av Witold Stępień Fredag 26. januar 2018

 

Jesteś z Krakowa ? Odwiedź naszą stronę F7 Kraków

Nie masz pomysłu dowiedz się tutaj