Mixer Regionalny i folkowe inspiracje już w najbliższy weekend 8 – 9 września w Łodzi!

0
764

Mixer Regionalny to popularna łódzka impreza, która ma na celu promowanie całego województwa łódzkiego. Jest to ciekawa alternatywa spędzania wolnego czasu dla ludzi z Łodzi i okolic, a całe wydarzenie realizowane jest w myśl hasła „Łódzkie na weekend”.

 Bez wątpienia Mixer jest idealną okazją do zapoznania się z różnorodnością kulturową miast z regionu łódzkiego. W najbliższy weekend będzie można podziwiać asortyment regionalnych wystawców i zaczerpnąć wielu folkowych inspiracji, które mogą być pomocne w aranżacji wnętrza, czy w zwykłym „na ludowo” eksperymentowaniu w  kuchni.

Na czas trwania wydarzenia zaplanowano utworzenie trzech scen w okolicach ulicy Piotrkowskiej i Pasażu Schillera, na których będą prezentowane folkowe pokazy  wystawców. Nie zabraknie licznych atrakcji turystycznych i artystycznych, wielbiciele dobrego smaku również znajdą coś dla siebie, a miłośnicy kultury na pewno nie będą się nudzić.

W sobotę 8 września w okolicach ulicy Piotrkowskiej będzie można spotkać przedstawicieli samorządu łódzkiego, natomiast w niedzielę 9 września pałeczkę przejmą podmioty ekonomii społecznej oraz liczne instytucje i organizacje pozarządowe.

W wydarzeniu wezmą udział również reprezentanci regionów partnerskich, koła gospodyń wiejskich, lokalne grupy społeczne oraz instytucje publiczne, które współtworzą mixerowy projekt.

Nie zabraknie licznych degustacji, pokazów, animacji i muzyki. Na scenie będzie można podziwiać nie tylko regionalnych artystów, będziemy mieli okazję posłuchać również wielu osobistości ze świata muzycznego. Na sobotę zaplanowano koncert „Na pozór – tribute to Bogusław Mec”, wystąpią w nim wybitni artyści tacy jak: Grażyna Łobaszewska, Edyta Geppert, Reni Jusis, Iza Lach, Kuba Badach, Marek Dyjak, Małgorzata Hutek & Nikola Kołodziejczyk, Skubas, Andrzej Adamiak, Łukasz Lach.

W niedzielę zaś będzie można posłuchać zespołów Bez Jacka i Wolna Grupa Bukowina. A wielbiciele rywalizacji i sportowych wrażeń będą mogli sprawdzić swoje umiejętności w Biegu z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości.

Więcej informacji na temat wydarzenia znajdziecie na stronie organizatorów.Źródło: https://mixer.lodzkie.pl/

Cennik