Mural Owsiaka na osiedlu studenckim w Łodzi!

0
1073

Jurek Owsiak zaprojektował mural, który powstaje na jednej ze ścian akademika na osiedlu studenckim Lumumbowo.

Od teraz, gdy wysiadamy z tramwaju na przystanku Pomorska-Lumumby możemy dostrzec kątem oka kolorową grafikę przedstawiającą rozwiązane trampki, które zgodnie z zamysłem autora mają być symbolem wędrówki.

Autorem muralu jest  Jurek Owsiak, a projekt wykonuje Grupa The Black Rats.

Zobacz także: Wilki w województwie łódzkim, gdzie możemy się ich spodziewać?

Już od połowy stycznia było głośno na temat planów stworzenia muralu na osiedlu Lumumbowo. Owsiak w ten sposób chce wyrazić swą wdzięczność dla koła naukowego SKN Inwestor z Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego Uniwersytetu Łódzkiego. Członkowie SKN Inwestor od 10 lat wspiera WOŚP (Co roku na rynku Manufaktury z inicjatywy SKN Inwestor powstaje wielkie serce z grosików i innych złotych monet).

Dlaczego Mural? 

Owsiak chciał wynagrodzić wyróżniające się zaangażowaniem sztaby WOŚP, z tego powodu ogłoszono konkurs na najlepszą formę podziękowania za zaangażowanie i pracę na rzecz orkiestry. Jedna z organizatorek akcji ” Zbudujmy Razem Serce” – Michalina Kaczmarek rzuciła pomysł stworzenia muralu na Domu Studenta nr III. Pomysł okazał się strzałem w dziesiątkę!

Jakie hasło przyświeca grafice? 

Tematem przewodnim grafiki jest WĘDRÓWKA – pomiędzy dwoma rozwiązanymi trampkami, gotowymi do założenia na nogi i pójścia przed siebie znajduje się napis  WĘDRUJ, jego tło przypomina informacyjny znak drogowy.

Mieszkańcy Lumumbowa i internauci zgodnie twierdzą, że pomysł był trafiony, a mural jest równie dobry jak ten, który widnieje na najwyższym akademiku osiedla – OLIMPIE. A Wam jak podoba się ten pomysł?

Nie wiesz jak ruszyć z biznesem? Dowiedz się TUTAJ

Jesteś z Katowic? Koniecznie odwiedź f7katowice.pl
Jesteś z Krakowa? Koniecznie odwiedź f7krakow
Jesteś z Gdańska? Koniecznie odwiedź f7gdansk.pl
Jesteś z Poznania? Koniecznie odwiedź f7poznan.pl
Jesteś z Wrocławia? Koniecznie odwiedź f7wroclaw.pl
Jesteś z Warszawy? Koniecznie odwiedź f7warszawa.pl
Interesują Cię wszystkie miasta? Koniecznie odwiedź f7city.pl