Nabój i list z pogróżkami dostarczony do prezydent Łodzi!

0
634

Hanna Zdanowska, prezydent Łodzi otrzymała nienawistny list z pogróżkami. W kopercie oprócz nieprzyjemnych słów znajdował się nabój i zakrwawione zdjęcia prezydentów wielu polskich miast.

Na adres łódzkiego urzędu miasta dotarła przesyłka z pogróżkami, niezwłocznie trafiła ona w ręce policji.

Do podobnego zdarzenia doszło w piątek 1 marca w Krakowie.

W treści listu skierowanego do Hanny Zdanowskiej, były pogróżki i żądanie dymisji pani prezydent. Autor listu zażądał, by Prezydent Łodzi podała się do dymisji w ciągu 7 dni.

W Warszawie zatrzymano 28-latka z Krakowa, który prawdopodobnie jest autorem tekstów.

Zobacz także: Łódź przeciwko nienawiści – zobacz kto wystąpił na koncercie „Artyści Przeciw Nienawiści” w łódzkiej Atlas Arenie!

“W przesyłce były dwie kartki papieru z pogróżkami oraz żądaniem dymisji pani prezydent w ciągu siedmiu dni . Znalazł się tam także nabój karabinowy oraz zakrwawione legitymacyjne zdjęcia prezydentów szesnastu polskich miast. Jest to chore, wręcz nienawistne, a na dodatek niepokój budzi to, że ta osoba miała dostęp do ostrej amunicji. Nie wygląda to na żart.”
– poinformował media Marcin Masłowski, rzecznik prasowy Pani Hanny Zdanowskiej.
Dziś, 5 marca, zatrzymano 28-letniego mężczyznę podejrzanego o kierowanie gróźb w stronę Pani prezydent. Zebrane dowody wskazują na to, iż był on autorem listów wysłanych do wielu prezydentów polskich miast.
Zatrzymany prawdopodobnie planował zamachy na władze tych miast. Przyczyny jego zachowania nie są znane.
Zdjęcie: Źródło