Nawiedzony las w Łodzi! Czy to prawda?

0
2421

Las Ruda Popioły to spory, łódzki kompleks leśny o powierzchni około 65 ha. Na jego obszarze znajdują się liczne fabrykanckie wille z przełomu XIX / XX wieku. Istnieją również przypuszczenia, że las ten może być nawiedzony przez duchy.

Las Rudzki w XIX i XX wieku był jednym z najchętniej odwiedzanych miejsc w okolicach Łodzi.  Ludzie wybierali się do niego, by poobcować z naturą i odpocząć, a najbogatsi mieszkańcy Łodzi budowali w nim swoje dworki.

 Najciekawszym pod względem architektonicznym zabytkowym budynkiem na terenie lasu jest willa Klara – należąca do dawnego łódzkiego fabrykanta Kindermana.

Niektórzy mieszkańcy Łodzi głoszą legendy, iż Las Ruda Popioły jest nawiedzony. Na forach internetowych pojawiają się historie mrożące krew w żyłach…

Zobacz także: 15 najniebezpieczniejszych dróg na świecie!

W czasie wojny na terenie willi innego łódzkiego fabrykanta – Steigerta wojska niemieckie stworzyły noclegownię dla swoich robotników. Gdy wojska wycofały się z Łodzi willa ta stała się miejscem zbiorowego mordu. W domu Steigerta zginęło wówczas mnóstwo robotników, a dzisiejsze legendy głoszą, że dom ten jest nawiedzony.

Kolejną przerażającą historią jest opowieść o zaginionych dzieciach w Lesie Ruda Popioły.

Ponoć, tuż po wojnie grupka dzieci wyszła na spacer do lasu ze swoją  nauczycielką… – dzieci nigdy nie wróciły ze spaceru, a z informacji niektórych mieszkańców wynika, iż można usłyszeć płacz dzieci spacerując wieczorem po tym terenie.

Jesteś z Gdańska? Odwiedź nas na F7Gdańsk

Czy to mity, czy prawda… Tego nie wiemy, ale jeśli jesteście nieustraszeni, to możecie wyruszyć w poszukiwania duchów tak jak zrobiła to pewna grupa śmiałków z Polish Paranormal TV.

Łukasz Szałecki, założyciel wspomnianego kanału wybrał się wraz z kilkoma towarzyszami do tego „strasznego” łódzkiego lasu ze specjalistycznym sprzętem do nasłuchiwania zjawisk paranormalnych. Urządzenie działa na zasadzie skanowania spektrum elektromagnetycznego. Badacze stwierdzili na tej podstawie obecność bliżej niezdefiniowanych bytów w Lesie Ruda Popioły !

Nie wiesz jak ruszyć z biznesem? Dowiedz się TUTAJ

Zdjęcie: Źródło