Odkryj skąd pochodziła Twoja pramatka! Darmowe badania DNA w Manufakturze!

0
813

W najbliższy weekend 13 i 14 kwietnia w CH Manufaktura będzie można bezpłatnie sprawdzić z której części świata pochodzą nasze geny !

Naukowcy z pracowni BIOBANK Uniwersytetu Łódzkiego dzięki umiejętności analizowania śliny potrafią określić pierwszego przodka. Tak, genetyka jest niesamowita!

Badanie jest bezbolesne i polega jedynie na pobraniu materiału genetycznego ( śliny ) od danej osoby. Dzięki pozyskanej próbce naukowcy będą w stanie za pomocą odpowiedniego sprzętu wyodrębnić kod genetyczny i na jego podstawie podadzą, w której części świata żyła nasza pramatka!

Na wynik badania będzie trzeba poczekać około 2-3 tygodni, ale warto uzbroić się w cierpliwość, bo wyniki mogą być fascynujące!

Zobacz także: Orientalne Klimaty w Manufakturze – 5-15.04.2019 r.

Przyjmuje się, że populacja Europejczyków ma około siedmiu pramatek – przypuszczalnie wywodzi się z nich około 95% mieszkańców Europy. Polacy należą do linii genetycznej, której początek datowany jest na około 30 tysięcy lat temu. Najstarsze szczątki z podobnym do tego, występującego u licznej grupy Polaków – kodem genetycznym, znaleziono w Pirenejach. Nie wykluczone jednak, że wielu z Was może należeć do zupełnie innej linii genetycznej – sprawdźcie sami!

Pojawia się zatem niepowtarzalna okazja na poznanie praprzodków! Sobota i Niedziela (13,14 kwietnia 2019 r.) godz. 10.00 -18.00. Gdzie? W Centrum Handlowym Manufaktura, w ramach organizowanego tam Pikniku Naukowego. Jak myślicie, od jakiej pramatki pochodzi większość Łodzian?

Zdjęcie: źródło

Nie wiesz jak ruszyć z biznesem? Dowiedz się TUTAJ

Jesteś z Katowic? Koniecznie odwiedź f7katowice.pl
Jesteś z Krakowa? Koniecznie odwiedź f7krakow
Jesteś z Gdańska? Koniecznie odwiedź f7gdansk.pl
Jesteś z Poznania? Koniecznie odwiedź f7poznan.pl
Jesteś z Wrocławia? Koniecznie odwiedź f7wroclaw.pl
Jesteś z Warszawy? Koniecznie odwiedź f7warszawa.pl
Interesują Cię wszystkie miasta? Koniecznie odwiedź f7city.pl