Setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Obchody 11 listopada w Łodzi.

0
780
Zdjęcie : Źródło - fakt.pl

Obchody Święta Niepodległości w Łodzi w tym roku będą naprawdę huczne. Miasto przewidziało dla Łodzian mnóstwo ciekawych atrakcji.

W niedzielę 11 listopada w Łodzi, tak jak w całej Polsce nie zabraknie atrakcji związanych z setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości.

Już o godzinie 9.30 w bazylice archikatedralnej pw. Św. Stanisława Kostki odbędzie się msza święta w intencji Ojczyzny. Mszę poprowadzi metropolita łódzki Grzegorz Ryś. Po nabożeństwie będzie można uczestniczyć w uroczystościach przed płytą Grobu Nieznanego Żołnierza. Przewidziana jest zmiana warty, apel niepodległościowy, czy defilada kampanii honorowych.

Około godziny 12.15 powinien planowo rozpocząć się przemarsz ulicą Piotrkowską pod pomnik Józefa Piłsudskiego znajdujący się przy Łódzkim Domu Kultury. Przemarsz organizowany jest przez Społeczny Komitet Obchodów Rocznic i Świąt Narodowych im. Grzegorza Palki a także przy współpracy NSZZ „Solidarność”.

Łódzka Parada Niepodległości wyruszy po odsłonięciu Tablicy Niepodległości około godziny 14.00 z pasażu Schillera. Trasa parady obejmie ulicę Piotrkowską aż do Placu Wolności, następnie skieruje się w ulicę Nowomiejską i przejdzie ulicą Ogrodową na Rynek Manufaktury. Paradę poprowadzi orkiestra MPK, harcerze oraz łódzcy rekonstruktorzy historyczni.

Zobacz także: Władze Warszawy zakazały Marszu Niepodległości!

Miasto przygotowało dla Łodzian flagi i inne gadżety patriotyczne, które będą rozdawane mieszkańcom podczas trwania wydarzenia.

Jednocześnie w Manufakturze odbędzie się Piknik Niepodległościowy. Na Rynku manufaktury od godziny 10.30 – 17.30 będzie można wziąć udział w wielu pokazach rekonstrukcyjnych, obejrzeć pojazdy wojskowe z okresu I Wojny Światowej.

W okolicach ulicy Konstantynowskiej 98 w tym dniu będzie możliwe zwiedzanie zwiedzanie schronu przeciwlotniczego.

Od godziny 18.15 aż do późnych godzin wieczornych na Placu Wolności będzie można podziwiać specjalnie przygotowany na tę uroczystość pokaz laserowy, któremu przyświecać będzie hasło „Dla Niepodległej”.

Zatem 100 rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości będzie w Łodzi przypominała nieco łódzki unikatowy Light Move Festival, a każdy z mieszkańców będzie mógł przeżyć to ważne dla Polaków Święto w wyjątkowo patriotycznym klimacie.

Zdjęcie : ŹródłoZdjęcie: Źródło
Nie wiesz jak ruszyć z biznesem? Dowiedz się TUTAJ