Stacja Krwiodawstwa w Łodzi po kontroli NIK. Dyrektor odwołany. Skandal.

0
921

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łodzi nie przeszło pozytywnie kontroli NIK. Skontrolowane obszary działalności stacji Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa mieszczącej się przy ulicy Franciszkańskiej w Łodzi budzą duże zastrzeżenia.

Odzież najlepszych marek, drogie skórzane torby i buty – między innymi na takie przyjemności przeznaczano pieniądze z budżetu RCKiK w Łodzi.

Kontrolę przeprowadzono w kilku obszarach takich jak chociażby księgowość czy zamówienia publiczne. Okazało się, że pieniądze, które powinny być przeznaczone na funkcjonowanie Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łodzi wydawano na prywatne potrzeby dyrektora, księgowej, czy niektórych pracowników. Działania finansowe placówki zostały uznane za niegospodarne, a dyrektora RCKiK odwołano.

Finansowanie drogiej odzieży i skórzanych dodatków to nie wszystko. Okazało się również, że samochody, które powinny być wykorzystywane do przewozu i transportu krwi wykorzystywano w celach prywatnych, w tym do dojazdu z oraz do pracy.

Zobacz także: Wilki w województwie łódzkim! Gdzie możemy się ich spodziewać?

Oprócz dóbr majątkowych na koszt RCKiK przedsiębiorczy pracownicy postanowili spełnić się intelektualnie i zakupić przewody doktorskie po 15 tysięcy złotych każdy. W tym celu zostały zawarte stosowne umowy z Uniwersytetem Medycznym w Łodzi, który miał zapewnić ścieżkę edukacyjną tym jakże ambitnym żakom.

O wynikach kontroli NIK poinformowała Ministra Zdrowia, który niezwłocznie odwołał dyrektora placówki z powodu nie wywiązywania się z obowiązków.

Nie wiesz jak ruszyć z biznesem? Dowiedz się TUTAJ

Jesteś z Katowic? Koniecznie odwiedź f7katowice.pl
Jesteś z Krakowa? Koniecznie odwiedź f7krakow
Jesteś z Gdańska? Koniecznie odwiedź f7gdansk.pl
Jesteś z Poznania? Koniecznie odwiedź f7poznan.pl
Jesteś z Wrocławia? Koniecznie odwiedź f7wroclaw.pl
Jesteś z Warszawy? Koniecznie odwiedź f7warszawa.pl
Interesują Cię wszystkie miasta? Koniecznie odwiedź f7city.pl