Szukasz pomysłu na hobby? Co powiesz na curling?

0
777

W Łodzi na Widzewie od początku września 2018 r. funkcjonuje nowoczesna, pierwsza w mieście hala do curlingu – sportu, którym interesuje się coraz więcej Polaków.

 

Początki curlingu sięgają czasów średniowiecznej Szkocji. Dziś jest to gra zespołowa, w której biorą udział dwie drużyny czteroosobowe, a boisko do gry stanowi prostokątna tafla lodu zaznaczona na końcach dwoma kołami (tzw. domami). Każdy zespół otrzymuje na starcie po 8 granitowych kamieni, potocznie nazywanych czajnikami. Zadaniem każdej z drużyn jest doprowadzenie  tych kamieni  jak najbliżej „domu”. W czasie jednej partii meczu wykonuje się tzw. ślizgi kamieni. Prędkość i tor ruchu każdego wypuszczonego „czajnika” można regulować za pomocą specjalnie przystosowanych szczotek. Wygrywa ta drużyna, która uzyska najwięcej punktów w  każdym endzie.

Curling jest dyscypliną, która wymaga dużej precyzji, strategicznego myślenia i skupienia zawodników.

Hala curlingowa w Łodzi powstała dzięki zaangażowaniu ludzi, którzy pasjonują się tym sportem od wielu lat i przede wszystkim osiągają w nim sukcesy. Łódzka hala do curlingu dysponuje dziś lodowiskiem z odpowiednio przygotowanymi czterema torami do gry. Pomysłodawcy zadbali o najdrobniejsze szczegóły takie jak odpowiednie oświetlenie torów, czy system osuszania i wentylacji powietrza, które również ma duży wpływ na przebieg gry.

Koniecznie odwiedź naszą stronę f7city

Jeśli nosisz się z zamiarem przetestowania jakiegoś nietuzinkowego sportu, to nadchodzącą zimę możesz spokojnie spędzić w nowocześnie urządzonej hali do curlingu przy ulicy Śnieżnej.
Źródło:  facebook.com
Źródło: facebook.com
Nie masz pomysłu na biznes?? Dowiedz się tutaj