Tulipany w łódzkim Ogrodzie Botanicznym! Pomysł na weekend w Łodzi!

0
1553

Tulipany w łódzkim Ogrodzie Botanicznym już zakwitły ! Różnobarwne dywany z tulipanów już od kilkunastu dni można podziwiać w łódzkim botaniku.

 

Rok rocznie w łódzkim Ogrodzie Botanicznym można oglądać imponującą kolekcję różnobarwnych tulipanów. W tym roku kolekcja obejmuje około 52 różnych gatunków tych kwiatów.

Tulipany pochodzą głównie z Holandii, a tegorocznym rodzajem dominującym w arboretum jest tulipan z grupy Triumph – mieszaniec pojedynczych odmian wczesnej i późnej. Grupę tę tworzą przeróżne kwiaty o nietypowych kształtach i pięknych kolorach.

Na terenie parku rosną zarówno miniaturowe (krótkie) tulipany o długości nie przekraczającej 20 cm wysokości, jak i wysokie, osiągające nawet 60 cm kwiaty.

Zobacz także: Jak wakacje to tylko z Łodzi! Łódzkie lotnisko zwiększa liczbę lotów!

Co ciekawe spotkać można również odmiany dwukolorowe! Oprócz wspomnianej grupy Triumph w rabatach rosną również tulipany z prywatnej kolekcji ogrodu botanicznego oraz kilku innych odmian.

Jedno jest pewne, te różnobarwne i różnokształtne dywany z tulipanów można zobaczyć tylko raz w roku w sezonie na przełomie kwietnia i maja. Co roku prezentowane są inne odmiany tych kwiatów, zatem zachęcamy do regularnych wycieczek do Ogrodu Botanicznego! Będzie to na pewno ciekawa lekcja przyrody, a być może też inspiracja do aranżacji Waszych prywatnych ogródków!

Nie wiesz jak ruszyć z biznesem? Dowiedz się TUTAJ

Jesteś z Katowic? Koniecznie odwiedź f7katowice.pl
Jesteś z Krakowa? Koniecznie odwiedź f7krakow
Jesteś z Gdańska? Koniecznie odwiedź f7gdansk.pl
Jesteś z Poznania? Koniecznie odwiedź f7poznan.pl
Jesteś z Wrocławia? Koniecznie odwiedź f7wroclaw.pl
Jesteś z Warszawy? Koniecznie odwiedź f7warszawa.pl
Interesują Cię wszystkie miasta? Koniecznie odwiedź f7city.pl