W Łodzi po raz kolejny pojawi się autobus dla potrzebujących!

0
649

Już 1 grudnia w Łodzi spotkamy autobus, w którym bezdomni będą mogli się ogrzać i zjeść ciepłą zupę.

Potrzebujący bardzo chętnie korzystają z każdego rodzaju pomocy.

Organizatorzy tej szlachetnej inicjatywy zgodnie potwierdzają, że zainteresowanie autobusem jest bardzo duże, bezdomni często przychodzą, by ogrzać się i posilić ciepłym posiłkiem w zimowe dni.

W autobusie rozdawana jest zupa, ciepła odzież oraz gorąca herbata.

Bezdomni mogą również udać się w mroźne dni do noclegowni, a jeśli w tych najbardziej znanych brakuje miejsca na Nowych Sadach powstają kolejne tego typu placówki.

Zobacz także: IKEA będzie produkowała EKO meble

Wiceprezydent Łodzi – Tomasz Trela podkreśla, iż zapewnienie takiego wsparcia jest konieczne, ponieważ mróz dla ludzi bez dachu nad głową jest czynnikiem zagrażającym życiu.

Od 1.12 startuje ze swoją działalnością również świetlica dzienna przy ulicy Piłsudskiego, która działać będzie przez siedem dni w tygodniu od 8.00 – 16.00.

Autobus będzie można spotkać na ulicach Łodzi codziennie od 1.12 aż do 15 marca.

Warto pomagać potrzebującym, bo każdy mały czyn społeczny może zmienić naprawdę wiele. Szanujmy zatem drugiego człowieka nawet jeśli nie jest do nas podobny, bo czasami bezdomni widzą o wiele więcej sercem niż większość ludzi wzrokiem.

„A bezdomność jest nie tylko brakiem własnego kąta, ale w jeszcze większej mierze pozbawieniem oparcia w drugim człowieku, beznadziejnością i bezradnością. Dopiero wtedy, gdy ktoś poczuje się samotny tam, gdzie powinien spodziewać się pomocy od bliskich lub przyjaciół i nie otrzyma jej, zaczyna się prawdziwa bezdomność. Taka, która tkwi w samym wnętrzu człowieka i stale mu o sobie przypomina.”

Ryszard Marian Mrozek – „Intro ligare”

Zdjęcie: Źródło  
Nie wiesz jak ruszyć z biznesem? Dowiedz się TUTAJ