W łódzkim ZOO powstaje orientarium!

0
884

Przez wiele lat trwały debaty dotyczące rozbudowy łódzkiego ZOO, ale to dopiero w 2018 roku Łódź zdecydowała się na wybranie podwykonawcy projektu nowoczesnego łódzkiego ogrodu zoologicznego. Jakie są plany?

W kilku nowocześnie rozbudowanych halach łódzkiego ZOO będzie można podziwiać wiele nowych gatunków zwierząt pochodzących z terenu Azji.

Dopiero we wrześniu 2018 roku miasto podpisało umowę z wykonawcą renowacji – firmą Mosty Łódź i oficjalne rozpoczęto prace na terenie ZOO. W planach jest wykonanie największego w Polsce Orientarium.

Renowacja łódzkiego ZOO zdecydowanie jest potrzebna, od ponad 80 lat na terenie ogrodu zoologicznego nie wykonywano zbyt wielu prac remontowych i z roku na rok ogród tracił klientów. Być może po renowacji łódzkie ZOO odżyje i przyciągnie tłumy turystów.

Jesteś z Krakowa? Odwiedź nas na F7KRAKÓW

Projekt inwestycji wydaje się być na prawdę interesujący – według jego założeń to właśnie w łódzkim ZOO ma powstać największe w Europie skupisko flory i fauny pochodzącej z obszarów Azji. Koszt zrealizowania projektu to około 262 miliony złotych.

Po renowacji i odpowiednim przygotowaniu wybiegów dla zwierząt zostaną przetransportowane do Łodzi zwierzęta takie jak: słonie indyjskie, rekiny, orangutany, pantery i niedźwiedź malajski.

Największą z atrakcji nowoczesnego ZOO ma być ogromny basen o powierzchni ponad 5 tysięcy metrów kwadratowych dla różnorodnych ryb morskich, w tym dla rekinów. Dzięki specjalnemu tunelowi zainstalowanemu pod powierzchnią basenu Łodzianie i turyści będą mogli oglądać te przepiękne gatunki zwierząt z odległości zaledwie kilku metrów i poczuć się jak pod powierzchnią prawdziwego oceanu.

Zobacz także: Płacenie za bilet plastikową butelką. Teraz to możliwe.

Komputerowe wizualizacje robią ogromne wrażenie, a efekt końcowy renowacji ZOO prawdopodobnie okaże się strzałem w dziesiątkę i do Łodzi znów zaczną napływać miliony turystów z całej Polski, a być może i ze świata. Brawo Łódź! Miejmy nadzieję, że już w 2019 roku zobaczymy te cuda na żywo!

Nie wiesz jak ruszyć z biznesem? Dowiedz się TUTAJ

Zdjęcie: Źródło