Wilki w województwie łódzkim! Gdzie możemy się ich spodziewać?

0
1358

W południowo-wschodniej części regionu województwa łódzkiego można trafić na wilki! Kilka lat temu wilki w tym regionie stanowiły zaledwie kilka osobników, dziś jest ich znacznie więcej!

Kilka lat wstecz wilki można było spotkać praktycznie tylko w Beskidach, a dziś? Główny Urząd Statystyczny podaje, że liczebność gatunku znacznie wzrosła, szacuje się, że obecnie w Polsce liczebność populacji wilków może wynosić nawet do 2,4 tysięcy osobników.

Zobacz także: Reklama Politechniki Łódzkiej aż w Marrakeszu

Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych podaje, że w przybliżeniu w województwie łódzkim mogą już przebywać około trzy lub cztery watahy wilków ( to jest ponad 30 osobników).

Gdzie w województwie łódzkim możemy spotkać wilki?

Jak podaje Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych wilki w województwie łódzkim spotkamy głównie w dużych lasach rozciągających się  wzdłuż rzek takich jak Pilica, Warta, czy Rawka.

Jak się zachować, gdy spotkamy wilka w lesie?

Przede wszystkim nie panikuj! Zachowaj spokój, wilki zwykle unikają ludzi i jeśli ich nie sprowokujemy, to nie podejdą do nas.

Warto spokojnie stanąć i obserwować, czy się oddalają, lub spokojnie się wycofywać z ich pola widzenia. Jeśli widzimy wilka, lecz on prawdopodobnie jeszcze nie zdołał nas dostrzec to warto wtedy klasnąć w ręce lub złamać gałąź. Wilk szybko się wtedy oddali, nigdy nie rzucajmy w niego kamieniami ani patykami, bo wilk może źle na takie zachowanie zareagować!

Gdy natkniesz się na wilczą norę to lepiej się oddal! Pod żadnym pozorem do niej nie zaglądaj, każda wilcza matka będzie broniła swoich dzieci i może zaatakować.

Zaleca się, by osoby, które odkryją wilczą norę zgłosiły ją do miejscowego leśnictwa, kto wie, czy nie będzie to nowe siedlisko tych dzikich zwierząt ?

Zdjęcie: Źródło

Nie wiesz jak ruszyć z biznesem? Dowiedz się TUTAJ

Jesteś z Katowic? Koniecznie odwiedź f7katowice.pl
Jesteś z Krakowa? Koniecznie odwiedź f7krakow
Jesteś z Gdańska? Koniecznie odwiedź f7gdansk.pl
Jesteś z Poznania? Koniecznie odwiedź f7poznan.pl
Jesteś z Wrocławia? Koniecznie odwiedź f7wroclaw.pl
Jesteś z Warszawy? Koniecznie odwiedź f7warszawa.pl
Interesują Cię wszystkie miasta? Koniecznie odwiedź f7city.pl